top of page

מזל טלה

Anchor Aries

22 במרץ עד 19 באפריל

אלמנט: אש

צבע: אדום

 טקסט חדשחדשחדשח

Anchor Taurus

מזל שור

20 באפריל עד 20 במאי

אלמנט: אדמה

צבע: ורוד, ירקרק

המזל השני בגלגל והראשון ממזלות האדמה. השור מסמל את הניצנים הראשונים על פני האדמה לאחר פריצת הדרך והעשייה של הטלה. השור מסמל את הגמול הראשוני אך עם זאת יש להמשיך ולעבוד על מנת שהניצנים יגדלו לצמחיה מלבלבת ומניבה. משחר ההסטוריה השור מוזכר בכל התרבויות והדתות כאל האדמה. ביהדות מוזכר השור בחטא העם עם עגל הזהב כאשר בני ישראל העדיפו לסגוד למוחשי ולא ברוחני. השור זקוק ליציבות, שגרה. אוהב אסתטיקה. אחראי, מעשי – מבצע את הפעולה שהטלה התחיל. ישר.

הכוכב השייך למזל שור הנו ונוס – כוכב הלכת השני במערכת השמש. ונוס נמצא בין השמש לכדה"א.  שנה ונוסית הנה 584 ימים על פני כדה"א. בתחילת שנתו הוא נראה עם זריחת השמש ונקרא ביהדות "איילת השחר". בסוף שנתו הוא נראה מיד לאחר השקיעה ונקרא "נוגה". ונוס הנה אלת האהבה והפריון עפ"י המיתולוגיה היוונית והרומית. אנרגיה נשית. אמא אדמה. יופי, אסתטיקה. מה אני צריך. עולם הרגשות.

השור נוטה להיות עקשן, אכילה מופרזת, עצלנות, רכושני. יכול לפתח הרגלים כפייתיים. בעיות בבלוטת התריס.

השוורים הנם אומנים – ציירים, פסלים, זמרים. אנשי מסגרת – בנקאים, צבא, משטרה. רואי חשבון, כלכלנים. 

Anchor Gemini

מזל תאומים

21 במאי עד 20 ליוני

אלמנט: אויר

צבע: צהוב

המזל השלישי בגלגל והראשון ממזלות האויר. התאומים מסמל את התרגום המילולי של החומר בשור, תקשורת ראשונית של התינוק עם סביבתו הקרובה. התאומים מלאי אנרגיה, תזזיתיים, סקרנים. משכילים. צעירים בנפשם. עוסקים במספר תחומים במקביל ואינם יודעים מנוחה. תקשורת גבוהה, בעלי כושר שכנוע.

הכוכב של מזל תאומים הנו מרקורי – כוכב הלכת הקרוב ביותר לשמש. נקרא על שם האל הרומי מרקוריוס. כוכב התקשורת. המחשבה המיידית. זרימת הידע. ליקוט המידע מסביב והעברתו. מרקורי בתאומים מבטא את הקשר הראשון שלי מול הסביבה. תרגום מילולי ראשון לחוויה החושית בשור. אחראי על תקשורת בין אישית, מערכת העצבים והמוח.

התאומים נוטה להתפזר, חוסר עקביות, דברנים. קלי דעת.  אוסף המון מידע מבחוץ, צריך להתבונן פנימה. רגישות בריאות וידיים.

התאומים חבר של כולם. קשה לו להתמסר, על מנת לשמור על זוגיות יציבה יש צורך בריגושים תמידיים. עיסוק בתקשורת, עיתונות, שפות, חקיינות. 

Anchor Cancer

מזל סרטן

21 ביוני עד 22 ליולי

אלמנט: מים

צבע: כסף

המזל הרביעי בגלגל המזלות והראשון ממזלות המים. הסרטן מסמל את הבית הראשוני. מרגיש בטחון בבית, בסביבתו הקרובה. עטוף בחזות נוקשה המסתירה את הרוך והפגיעות מבפנים. רגיש, מופנם. מסמל את האם המגוננת על ילדיה בכל מחיר. יש הטוענים כי הסרטן הוא המזל הראשון בגלגל מכיוון שמסמל את הרחם המגנה על העובר, הבית המגן על התינוק לפני היציאה החוצה. הסרטן הנו השורשים מהם צמחנו.

הכוכב השולט על מזל סרטן הנו הירח – הקרוב ביותר אל כדה"א. קוטרו כרבע מקוטר כדה"א ומסתובב באופן קבוע סביב הכדור. בשל כך הוא אחראי על יציבות הגאות והשפל, עונות השנה. הירח זכה לטקסים וכבוד בתרבויות שונות. בתנ"ך הירח נברא ביום הרביעי. דתות רבות משתמשות במחזורי הירח ליצירת לוח השנה. ביהדות לוח השנה הנו עפ"י מחזוריות הירח. כמו כן, מדי חודש מתקיימת "ברכת הלבנה" בה מודים לאל על תופעות טבע שונות (שלילת עבודת אלילים) ומשווים את זריחת הלבנה ודעיכתה לעם היהודי עד לבוא הגאולה. הירח מסמל את האמא, רגש, חום, בטחון, הפנמה של תהליכים.

הסרטן עלול לסבול ממצבי רוח משתנים, חוסר בטחון, מופנמות, דאגנות מופרזת. כאבי בטן, מחזור.

הסרטנים בעלי זיכרון מצוין, היסטוריונים, אנשי משפחה חמים ומסורים, מטפלים בילדים. 

מזל אריה

Anchor 13

23 ליולי עד 22 באוגוסט

אלמנט: אש

צבע: זהב

המזל החמישי בגלגל והשני ממזלות האש. בשונה מהאש הראשונית של הטלה, אש לעשייה, האש של האריה מאירה את הסביבה. האריה מסמל את היציאה הראשונה החוצה מהבית הבטוח והמגן בסרטן. מסמל את האגו כפרסונה, האריה מלך החיות, אוהב את מרכז הבמה, מפיץ אור ומרעיף אהבה ונתינה לסביבתו הקרובה. דמות סמכותית בעלת נפש אצילה.

הפלנטה השולטת על מזל אריה הינה השמש, מרכז הגלקסיה. הכוכב הנותן את האור והחיים על פני כדה"א. כוח החיות על פני האדמה. השמש היוותה מקור לפולחן, טקסים, אמונות, מיתולוגיות מאז ימי קדם באלפי תרבויות ודתות שונות. ביהדות השמש מוזכרת אי אלו פעמים. בבראשית נבראה ביום הרביעי.. מוזכרת בסיפור של שמשון ודלילה. (ציר אריה – דלי). דבר לא יכל לכוחו של שמשון עד שנפל ליופייה של דלילה. סמל לעליית האגו ונפילתו. השמש מסמלת את ביטוי האני שלי החוצה.

האריה עלול לנטות לגאוותנות יתרה, כיבושים, ראוותנות, שחצנות, פזרנות, כוחניות על ילדיו וסביבתו, דרמתיות. עלולים לסבול מהלב – מרכז האנרגיה בגוף האדם.

האריות מככבים במרכז הבמה, שחקנים, מנהלים, פוליטיקאים, גננות (ילדים).

האריה מרעיף אהבה, המאהב הלטיני.. האהבה נותנת לאריה את כח החיים. 

מזל גדי

Anchor Capricorn

21 לדצמבר עד 20 בינואר

אלמנט: אדמה

צבע: חום

המזל העשירי בגלגל והשלישי ממזלות האדמה. ביטוי האדמה בגדי שונה מהשור המבטא את המרחב האישי שלי ומהבתולה הבודקת את הניצנים הראשונים שבקעו מן הקרקע. הגדי מעבד את הניצנים לחיוניים עבורו. הגדי מכניס לתבניות את הרצון והאמונה החדשה שנבנתה אצל הקשת ומבצע אותן. הופך את האמונה והחזון למעשי. הגדי מסמל את העבודה הקשה – "בזיעת אפך תאכל לחם". על מנת להצליח יש לעבוד מהרמה הנמוכה ביותר. מעשי, פרקטי. הגדי בוגר ואחראי מילדותו.

הכוכב השולט על מזל גדי הוא סאטורן (שבתאי). על פי המיתולוגיה היוונית סאטורן הנו אבי האלים, המורה הגדול ואכן הוא מסמל שכר ועונש. הפחדים שיש לנו מהלא נודע. סאטורן מסמל את המסע שלנו בזמן ובמרחב הן פיסית והן רוחנית. סאטורן מראה לנו היכן אנו מוגבלים פיסית ורוחנית ומאתגר אותנו להתקדם לשלב הבא. כאשר אנו מגיעים לשלב של אין לאן לחזור וחייבים מתוך אילוץ ופחד להתקדם. זוהי נקודה בה מטילים אשמה או לוקחים אחריות על מעשנו ומתקדמים.

הגדי שולט על העור, ברכיים, סנטר מחודד.

הגדי עלול לסבול מביקורתיות יתר, ספק, נוקשות, ציניות, צרות עין, פסימיים.

הגדי טוב במקצועות הבניה, נדלן, כבישים, מהנדס, שלטון, מקצועות ריאלים.

Anchor Virgo

מזל בתולה

22 באוגוסט עד 22 בספטמבר

אלמנט: אדמה       

צבע: כחול כהה

המזל השישי בגלגל והשני במזלות האדמה. הבתולה מחוברים לאדמה ובודקים לפרטים את הניצנים הנובטים מן האדמה. סמל המזל- הבתולה הטהורה, נקייה ושלמה. מורידה ומחברת את האור הנקי והשלמות האלוהית אל הארציות. הצינור המקשר והמתרגם בין הרוחניות הגבוהה לארציות.

הבתולה בעלת עין חדה, רואה את כל הפרטים הקטנים המרכיבים את השלם. מחוברת לקרקע, מדויקת, פרקטית, מעשית.

הכוכב השולט על הבתולה הנו מרקורי – מהמתולוגיה הרומית – מרקוריוס, אל הסחר. המתווך בין האלים לאדם. נקרא בעברית חמה בשל קרבתו לשמש. כוכב התקשורת השולט גם בתאומים אך בבתולה הוא נמצא במיקום הבוגר שלו. ליקוט המידע והעברתו לאחר פירוקו לגורמים, ניתוח כל גורם ועיבודו. 

צורת הגלופה – מקבל את המידע מעולמות עליונים אל הגוף השלם ומעביר את הידע לרמה הארצית. העברת הידע אותו סמל של ונוס, מכאן שהעברת הידע תמיד סוביקטיבית, דרך עיני המתבונן. בבתולה המתבונן בוגר ומנתח לעומק ולפרטים את ידע בשאיפה להגיע אל האמת. המלכוד קיים כאשר האדם נתקע בשלב הירידה לפרטים וחוסר יכולת לראות את התמונה הכוללת.

מרקורי קשור לרמת המודעות של האדם. הלהטוטן – אחיזת עיניים. אין קשר בין מה שמספר למציאות. האלכימאי – יוצר תפיסה חדשה לחיים מהקיים ביקום ומוביל לשינוי בחייו ובחיי הסובבים אך יכול להתקע בתוך הנוסחה שיצר. הבורא – מודעות והבנה שהוא חלק זעיר ממכלול גדול ושלם. תופס את המציאות דרך מודעות חדשה. חיבור לאנרגיית היקום. אוראנוס ונפטון.

בזמן הרטרו אנו מעכלים את הידע שליקטנו, זמן סינכרון המערכת הפנימית בהתאם לידע שאספנו מהיקום. ביום יום אנו מבצעים פעולות באופן אוטומט, בזמן הרטרו אנו חושבים האם פעולות אלו נחוצות לנו.

האיבר בגוף השייך למזל בתולה הוא המעיים הקולטים את המזון ומפרקים אותו לגורמים החיוניים לכל איבר בגופנו.

הבתולה נוטה לסטריליות, ביקורתיות, צרת אופקים, חרדתיות.

הבתולות מתמחים ברפואה, רוקחות, מתכנתים, מורים, עורכים, תזונאים.

מזל מאזניים

Anchor Libra

23 בספטמבר עד 23 באוקטובר

אלמנט: אויר

צבע: תכלת ורוד

המזל השביעי בגלגל והשני במזלות האוויר. המאזניים שוקל ומודד את הניצנים אשר הבתולה ליקטה מן הקרקע. המאזניים משיל את המיותר ומאיר את הנקודות החיוניות להפריה ע"י העקרב בהמשך.

המאזניים שואפים לאיזון והרמוניה עם הסביבה. מקבלים את האחר כפי שהוא. "ואהבת לרעך כמוך". חברותיים, אמינים, שלווים ואנטיליגנטים.

הכוכב השולט על המאזניים הוא ונוס – אלת האהבה והיופי. ונוס באה לידי ביטוי באופן שונה במאזניים מאשר בשור בו היא מבטאה את היופי האישי והמרחב הבטוח שלי. במאזניים הונוס יוצאת מן המרחב הבטוח החוצה, קשר בין אישי. מדידת היופי והערך שלי מול האחר. קבלת האחר. שאיפה להרמוניה. מין – חדירה לפרטיות. הסרת המגננות. ממון – הכנסה לטריטוריה שלי. מזון – הזנה הדדית. ניתן לראות את הדפוס הרגשי במפה והצרכים הרגשיים עפ"י הבית והמזל שונוס נמצאת. האם אני חש מוגן ובטוח או פחד וחרדה. אלו אנשים אנחנו ממגנטים אלינו. כיצד מתנהלים במערכות יחסים, מניפולציות, התניות, מלחמה ושלום. מדידת הערך העצמי דרך הסביבה. מודעות למכשולים כיוצרים את ההשתוקקות לאור!  

המאזניים נוטים לחוסר החלטיות, אפקט ה"עדר", חולמנות, תמימות, עצלנות.

האיברים המשויכים למאזניים הנם הכליות, מערכת השתן, בלוטת התריס.

המאזניים מתמחים בתיווך, שידוכין, עורכי דין, שופטים, דיפלומטים, אסתטיקה.

מזל דלי

Anchor Aquarius

21 בינואר עד 19 לפברואר

אלמנט: אויר

צבע: כחול

המזל האחד עשר בגלגל המזלות והשלישי ממזלות האוויר. מזל דלי מסמל את האינטליגנציה האנושית. קבלה והתעסקות בידע חדש ונשגב והעברתו הלאה. הדלי המגיע לאחר הגדי ומראה לנו כי החומר הוא רק אמצעי ולא המטרה. הדלי בעל תפיסה מהירה, מנציח את עצמו ע"י העברת ידע. מרגיש מעל כולם, נתפס לעיתים כמוזר בעיני החברה.

הכוכב השולט על מזל דלי הוא אוראנוס. שמו של כוכב הלכת מן המיתולוגיה היוונית. אבי האלים. אל השמים. עוצמה כח הבריאה. השביעי מהשמש. נתגלה ב1781 יחד עם המהפכה הצרפתית, גילוי החשמל ותחילת המהפכה התעשייתית. אוראנוס הנו הראשון מבין כוכבי הלכת החיצוניים במערכת השמש. מסיים מעגל סביב השמש 84 שנה. נקרא בעברית אורון על שמו בלועזית. מסמל טרנספורמציה, שינוי, מהפיכה. דרך חשיבה חדשה. חשיפה למקום חדש, לא מוכר. מפגש עם מציאות שונה ממה שאני מכיר. התנסות חדשה, דרך חדשה וכלים חדשים להתמודדות עם הקיים. עולים פחדים, חוסר בטחון ומצד שני רגש עז ללכת בדרך החדשה, אדרנלין, התרגשות. בעזרת הראיה החדשה ניתן לשבור מוסכמות והתניות שהחברה מכתיבה. להתחבר לאני האמיתי כחלק מהיקום ולסלול דרך חדשה ונקייה. אוראנוס מייצג את המורדים בחברה, לא שייכים לחברה, שוברים מוסכמות ובונים חברה חדשה. החלוצים בוראים מציאות חדשה, אחרת ממה שנולדו אליה. לחשוב מחוץ לקופסא.

הדלי שולט על כלי הדם. מערכת העצבים.

הדלי עלול לסבול מתחושת עליונות, רוצה לאהוב את כולם קולקטיבית ולא ברמה האישית. מרדנות, כעס, אנרכיה.

מקצועות המתאימים לדלי הנם מחשבים, אלקטרוניקה, אסטרולוגיה, מדעים, טיס. 

Anchor Scorpio

מזל עקרב

23 באוקטובר עד 21 לנובמבר

אלמנט: מים

צבע: סגול כהה

המזל השמיני בגלגל המזלות והשני ממזלות המים. העקרב מסמל עומק, התכנסות לאחר התפוגגותו של הקיץ והתכוננות לקראת החורף. העקרב חי במקומות אפלים וחשוכים. פועל מתחת לפני השטח. העקרב מוביל אותנו להתמודדויות עם נבכי הנשמה. "רב הנסתר על הגלוי". ההתמודדות מביאה אותנו להרס הרגלים ודפוסים חוזרים בחיינו ומכינה אותנו ללידה חדשה – הקשת. אמונה חדשה.

הכוכבים השולטים במזל עקרב הנם פלוטו ומרס. אנרגיה עצומה של הרס, חורבן ובניה מחדש.   פלוטו – הכוכב המרוחק ביותר מהשמש. מסיים מעגל סביב השמש כל 248 שנה. נקרא על שם אל השאול הרומי פלוטו. מסמל את הכח והעוצמה הפועלים מתחת לפני השטח. היצרים הכי עמוקים ואפלים.  תהליך של חורבן, כליה וצמיחה מחדש. מוות של הישן ותחיה של תהליך חדש. משפיע על השינויים העמוקים ביותר בנשמת האדם. בגרות והבשלה. העלאת הרגשות העמוקים ביותר שלנו להתחלה חדשה. אנרגיה היכולה לבלוע או להצמיח התחלה חדשה. עקירה מהשורש לבניה מחדש.                                                 מרס – הכוכב הרביעי במערכת השמש. בשונה ממרס בטלה המבטא את האגו והרצון הגברי, הפריצה החוצה כאן המרס מבטא את הרצון הנשי, יצר פנימי עמוק המופנה פנימה להבנה ובניה מחדש או להרס. שינוי בתפיסה – מרס בטלה השורד, למרס בעקרב המנהיג. יציאה מעבדות לחירות. לחימה תוך כדי הרחבת הטריטוריה, הכנסת אחרים למרחב הבטוח שלי על מנת להעלות את הערך העצמי. הופך משורד ללוחם. מלפעול לבד, לעשיה באינטראקרציה עם הסביבה לצמיחה.

העקרב שולט על איברי המין – לידה מחדש. בני המזל מיניים מאוד, שולטים על בני זוגם. יסודיים, עמוקים, בעלי עיניים עמוקות וחודרות. בעלי "פוקר פייס" הבעה קשוחה המסתירה את תחושתם הפנימית.

העקרב עלול לסבול מקנאות יתר, מניפולציות, אובססיביות, קנאה, צרות עין, אכזריות, הרס עצמי. 

העקרבים טובים בבילוש, משטרה, קברנים, סקסולוגים, פתולוגים.

Anchor Sagittarius

מזל קשת

22 לנובמבר עד 20 לדצמבר

אלמנט: אש

צבע: טורקיז

המזל התשיעי בגלגל והשלישי ממזלות האש. האש של הקשת שונה מהטלה המייצג את האש הראשונית, הניצוץ לעשייה. ומהאש של האריה המייצגת את הפריצה החוצה מהעולם הבטוח. האש של הקשת היא בשלה ופורצת דרך אמונה חדשה ויעוד לאחר ההתכנסות אצל העקרב.

הקשת מסמל עוצמה, כיוון למטרה, תנועתיות. סמל המזל הנו חצי תחתון סוס וחצי עליון אדם הנושא חץ וקשת כלפי מעלה. הסוס מסמל את החיבור לטבע, מרחבים, תנועה, התקדמות מהירה לעבר המטרה, אצילות. האדם מסמל את האינטליגנציה האנושית. החיבור לסוס מראה על החיבור לחיות אך האדם מעליו. יכולת שליטה על החי. כיוון החץ והקשת כלפי מעלה מסמלים כיוון מטרות גדולות ונעלות על מנת להתקדם כאן בארציות.

הכוכב השולט על מזל קשת הנו יופיטר, גדול כוכבי הלכת במערכת השמש. הכוכב מסמל שפע והתרחבות. בעברית נקרא כוכב צדק ואכן מסמל את הטוב והמטיב.

הקשת שולט על אגן הירכיים, גב, כבד, כיס מרה. עמידה יציבה והליכה קדימה.

הקשת עלול לסבול מחוסר טאקט כאשר חיציו אינם יורים למטרה, גאוותנות, אנוכיות ונהנתנות.

הקשת טוב בפרסום, מדריך כושר, מדריך טיולים, סוכן נסיעות, מורה, פילוסוף. 

Anchor Pisces

מזל דגים

19 לפברואר עד 20 למרץ

אלמנט: מים

צבע: כחול

המזל השנים עשר והאחרון בגלגל המזלות והשלישי ממזלות המים. הדגים מכיל בתוכו את אנרגית כל המזלות. מסמל את מעמקי הים. מפגש עם מעמקי הנשמה. אהבה שנאה, אור וחושך. סמל המזל הנו שני דגים השוחים לכיוונים מנוגדים אך קשורים זה לזה. סמל לשוני ומצד שני למשלים. ויתור על האני למען אמת גדולה יותר. מסמל כי אני הוא חלק ממערך גדול יותר הנע בספיראלה ומסמל את השלם. הדגים מסמל את המקומות בהם אנו חשים חוסר בטחון ופחד ממשהו גדול – דת – אמונה מתוך הבנה ומודעות למשהו גדול מאתנו. הארה – חיבור טוטאלי לטבע וליקום. בטחון, עירות, מודעות, יוזמה הנובעת מאמונה. בשלילי – דת מתוך פחד, עונש, חרדה, איבוד עצמי- מה אני רוצה? מי אני? בלבול.

ביהדות: מזל דגים חל בחודש אדר. משנכנס אדר מרבין בשמחה! אדרה – עמוד השדרה של הדג. דגים – סמל לברכה, פריון ומזל. חודש אדר ומזל דגים מסמלים את סוף הגלגל. שמחה ומזל לקראת פריצת האביב. התחלה חדשה של חיבור הרוח לנשמה ולנפש להמשך התפתחות.

דבר נוסף הוא המעבר מבית 12 האחרון הדגים לבית 1 לטלה. ישנו תהליך של ויתור האני וחיבור טוטאלי לאנרגית היקום למען הבריאה, לידה מחדש, האש הפורצת במזל טלה.

הכוכבים השולטים על מזל דגים הנם נפטון - כוכב הלכת השמיני במערכת השמש. זמן הקפה 164 שנה. מקור השם מהמיתולוגיה הרומית ומשמעותו אל הים. נפטון מסמל טשטוש גבולות, ערבוב וערפול חושים. התעלות מעל האני והתחברות לאנרגיה הקוסמית. תפיסה שהיקום עצום ואני חלקיק מזערי מהמערכת, מהאנרגיה. מסמל זרימה עם הטבע, ללמוד את דרכי היקום ולהיות חלק ממנו.

יופיטר - כוכב הלכת החמישי במערכת השמש. מסמל התרחבות ושפע. אמונה. בטחון עצמי.

הדגים שולט על משקל הגוף, כפות הרגליים.

הדגים עלול לסבול מתמימות יתר, חולמנות, תלותיות, אי יציבות, בעיות נפשיות.

הדגים טוב באומנות, תיאטרון, קולנוע, מוסיקה, תקשור.

bottom of page